Woliński Park Narodowy

Park Narodowy Wolin niezwykły kontakt z przyrodą

Wakacje nad morzem Bałtyckim większość z turystów spędza na plaży. Część z nich jednak będzie jednak szukać odrobiny spokoju w towarzystwie przyrody. Bardzo wielkie wrażenie wywrze, na każdym jezioro Turkusowe w Wapnicy. Woliński Park Narodowy to bodaj największa atrakcja nad polskim morzem. Kiedy mamy już dosyć hałaśliwej plaży, licznego otoczenia innych ludzi, powinniśmy skierować swoje kroki właśnie do parku. Park Narodowy Wolin to miejsce w którym znajduje się wiele cennych okazów fauny i flory. Jest chętnie odwiedzany przez zorganizowane wycieczki szkolne, grupy turystów oraz osoby, które w samotności zgłębiają piękno przyrody. Spacery po parku na długo zostają zapisane w naszej pamięci.

Park założony został w 1960 rok. Jego atrakcyjne położenie w towarzystwie miejscowości nadmorskiej sprawia idealne miejsce do odpoczynku. Urocze krajobrazy i unikalne okazy przyrody dopełniają efekt wrażenia, pod którym pozostaniemy na długo po opuszczeniu parku. Teren obfituje w wiele interesujących leśnych tras spacerowych. Można podczas nich podziwiać dominujące sosny i buczyny, jednak znajdzie się też i wiele rzadszych okazów. Najbardziej w oczy rzucą się paprocie i storczyki porastające teren. W parku zamieszkuje wiele gatunków ptactwa. Słynie on z obecności wodniczków oraz bielików. Pojawia się w nim także dużo ptaków wędrownych. Istotnymi mieszkańcami są morświny oraz foki szare.

Miejsce, w którym żyje blisko 200 gatunków ptactwa

Jesteśmy przekonani że uroki parku docenią nie tylko osoby, które są związane z przyrodą. Także Ci którzy jak dotąd nie odczuwali potrzeby obcowania z nią, pewnie zmienią zdanie. Park stanowi jedną z najpiękniejszych ostoi leżących nad morzem. Znajduje się w nim wiele wzgórz morenowych. Oprócz nich uświadczymy też wiele wąwozów i niewielkich jezior rynnowych. Wszystko to składa się na efekt wspaniałej scenerii. Również roślinność ma tutaj ogromne znaczenie. Na stałe w krajobraz parku wpisały się buczyny pomorskie oraz stare, pomnikowe drzewa. Na uwagę zasługują też porastające teren widłaki oraz wiciokrzew pomorski.

Raj nie tylko dla ornitologów

Woliński Park Narodowy zamieszkuje na stałe około 200 gatunków ptaków, między innymi sowy. Spośród nich można wymienić Uszatki, Puszczyka i Puchacza. Również przedstawiciele ptaków drapieżnych odwiedzają park. Sokół wędrowny oraz Orlik Krzykliwy to tylko część z nich. Można zaobserwować gatunki ptactwa wodnego jak: czapla, żuraw i bąk. Część parku, objęto dodatkową ochroną zamieniając w rezerwat Tego typu rezerwatów jest ponad 140. 6 z nich to rezerwaty ścisłe. Znajdują się w nich najcenniejsze okazy roślinności, a otacza je krajobraz o cechach pierwotnych.

Szlaki turystyczne dla wielbicieli wędrówek

W parku wydzielono specjalne szlaki dla turystów. Należy jednak pamiętać, że decydując się na wizytę w z miejscu przyrody, musimy przestrzegać obowiązujących w nim reguł.Woliński Park Narodowy to atrakcyjne miejsce, które oferuje piękne widoki, między innymi fragment wybrzeża klifowego. Oprócz niego wzrok przyciągają okazałe lasy bukowe, jednak coraz bardziej zaczynają się liczyć i sosny. Na florę porastającą teren zalicza się ponad 1300 gatunków. Faunę reprezentują około 230 gatunków ptactwa.

Najlepszy wypoczynek w apartamencie w Międzyzdrojach

Na co dzień żyjemy szybko, w wiecznym pędzie, dokuczają nam różnego rodzaju troski, mamy masę spraw na głowie. Zewsząd atakują nas wielorakie dźwięki, gwar uliczny, głośne reklamy, odgłosy komunikacji. Marzymy o chwili spokoju i wytchnienia. W takim momencie warto udać się do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie ciszę  mamy zagwarantowaną. W takim miejscu można odzyskać równowagę i naładować swoje ciało pozytywną energią. Zapraszamy do skorzystania z oferty apartamentu Międzyzdroje, gdzie można kontynuować wyciszenie. Wygodne dwa pokoje, balkon z cieszącymi oko widokami, to propozycja godna rozważenia. Po takim odpoczynku powrót do codziennych obowiązków będzie zdecydowanie łatwiejszy. Na stronie internetowej można znaleźć wiele informacji o naszej ofercie, w razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu.