Podziemne miasto na Wyspie Wolin

Sieć podziemnych korytarzy i bunkrów

Kompleks podziemnego miasta na wyspie Wolin zaprasza do zwiedzania. Jest to obiekt militarny, na który składa się sieć podziemnych tuneli oraz kilka wielkich schronów ukrytych pod nadmorskimi wydmami. Tajemnica, jaką skrywały korytarze, była przez wiele lat pilnie strzeżona przed niepowołanymi osobami. Dzisiaj stanowi to obiekt muzealny i jest udostępniony do zwiedzania.

W czasie trwania II wojny światowej stacjonowały tutaj wielkie działa, których zadaniem była obrona bazy Kriegsmarine w Świnoujściu. Po zakończeniu konfliktu cały kompleks został poddany gruntownej przebudowie. Podziemne korytarze połączono kilometrami tuneli, co utworzyło podziemne miasto w pełnym tego słowa znaczeniu.

Właśnie z podziemnego miasta miały wychodzić rozkazy wydawane przez generałów, żołnierzom Ludowego Wojska Polskiego w czasie lądowania w Skandynawii. Kompleks miał być Zapasowym Stanowiskiem Dowodzenia Dowódcy Frontu Polskiego (Nadmorskiego).

Warto już teraz, zainteresować się i zwiedzić podziemne miasto. Polecamy wycieczkę, nie tylko zapalonym historykom i militarystom. Turystów po terenie kompleksu oprowadzi prawdziwy polski żołnierz, który w sposób niezwykle klarowny przedstawi historię tego miejsca. Zapraszamy do odwiedzenia kompleksu.

Apartamenty w miejscowości Międzyzdroje to najlepszy wybór dla rodzin

Wakacje to czas na odpoczynek, ale także zwiedzanie różnego rodzaju obiektów i miejsc. Dlatego na miejsce pobytu zwykle poszukujemy miejscowości interesującej pod względem turystycznym, nasyconej różnorodnymi atrakcjami. Rzecz jest szczególnie ważna, jeśli na urlop wybieramy się z najbliższymi, wtedy zainteresowania mogą różnic się diametralnie. I tak mężczyźni chętnie wybiorą się do Podziemnego Miasta na wyspie Wolin, kobiety zechcą spędzać czas na plaży, a dzieci będą chciały pójść do Oceanarium. Wszystkie wymienione propozycje, a także wiele innych są w bliskiej odległości od apartamentów Międzyzdroje, które są idealnym miejscem na rodzinny pobyt wakacyjny. Zapraszamy i czekamy na Was.