Planetarium w Międzyzdrojach

Astronomia i nie tylko

Przełomem w postępie technicznym jakiego doświadczamy w obecnych czasach było stworzenie cyfrowego planetarium. Sercem systemu są najnowocześniejsze komputery, obraz wyświetlany natomiast jest przez cyfrowe projektory.

Dzięki takiemu zastosowaniu podziwiać możemy już nie tylko niebo, ale każdy inny obraz na jaki się zdecydują twórcy urządzenia. Statyczne jak dotąd panoramy odeszły już w niepamięć, teraz królują sceny filmowane z użyciem kamery zaopatrzonej w tzw. „rybie oko”. Możliwość ta zabiera widza w dowolny zakątek świata , a przede wszystkim obraz otacza nas z każdej strony. Sprawia to, że czujemy się jakbyśmy byli uczestnikami dziejących się wydarzeń.

Zastosowanie technologii 3D pozwala doświadczyć na własne oczy podróży kosmicznej do różnych światów, galaktyk mgławic czy do wnętrza ludzkiego ciała. Bardzo chętnie oglądane są obrazy mające za zadanie tworzyć scenerię do odgrywanej muzyki. Możliwości jest bardzo wiele.

Międzyzdrojskie apartamenty otoczone atrakcjami

Planetarium ma do zaoferowania niesamowite wrażenia wizualne, nie tylko dla amatorów kosmosu. W ofercie są różne seanse i można wybrać taki, który nas najbardziej interesuje. Wymienić można m.in. „Cuda wszechświata”, „Lodowe krainy” czy „Mikrokosmos”. Wizyta w planetarium to spora dawka wrażeń, wiedzy i pozytywnych emocji. Naprawdę warto zdecydować się na odwiedziny tego miejsca. Satysfakcja małych i dużych gwarantowana. Planetarium mieści się w budynku razem z Gabinetem Figur Woskowych. Każdy dzień może przynieść masę niezapomnianych wspomnień. W takim skupisku atrakcji znajdują się apartamenty Międzyzdroje, które zapraszają spragnionych aktywnego wypoczynku wczasowiczów. Jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszej oferty, zapewniamy że urlop zaliczony będzie do tych najbardziej udanych.