Muzeum Przyrodnicze WPN

Możliwość obejrzenia dzikich zwierząt z bliska

Dla szukających odpoczynku od codzienności polecamy złożyć wizytę w Muzeum przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego. Stwarza to możliwość przyjrzenia się zwierzętom, których nie dałoby się zobaczyć w ich naturalnym środowisku. Muzeum zostało podzielone na trzy wystawy tematyczne. Są to odpowiednio wystawa przyrodnicza, geologiczna i etnograficzna. Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby zainteresować sobą zarówno dorosłych jak i dzieci. Do najmłodszych skierowano ekrany z grami edukacyjnymi.

Eksponaty, które szczególnie warto obejrzeć przedstawiają środowisko nieleśne i wodne, oraz żyjące w nich zwierzęta. Należy zauważyć, że te ekosystemy dominują w Wolińskim Parku Narodowym. W tym miejscu można podziwiać polującego bielika trzymającego ofiarę, atakujące bataliony oraz foki, które odpoczywają na brzegu. Ekosystem leśny reprezentują jelenie, lisy, sarny i dziki oraz największy ssak europejski żubr.

Nowoczesny gmach muzeum zawiera bogaty zbiór eksponatów związanych z fauną i florą leżącego nieopodal Wolina. Warto wspomnieć, że pod względem odwiedzin placówka ta bije na głowę wiele innych polskich muzeów.
Również opłata, którą należy uiścić za wstęp jest atrakcyjna. Koszt wejścia dla czteroosobowej rodziny to 20 zł.

Wynajem apartamentu w Międzyzdrojach – przyjemne z pożytecznym

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego zainteresuje wszystkich, którzy pasjonują się przyrodą. To ogromna skarbnica wiedzy na temat licznej flory i fauny, przekazana w bardzo interesujący sposób. Niezależnie od wieku, każdy odnajdzie coś wartego zapamiętania. W muzeum można nabyć pamiątki oraz publikacje pomagające w zagłębieniu tematu. Zapraszamy do naszego apartamentu w Międzyzdrojach, który jest doskonałą bazą wypadową do licznych w regionie atrakcji, w tym także do opisywanego Muzeum Przyrodniczego. Warto zaplanować tak wakacje, aby łączyły w sobie przyjemne z pożytecznym. A odwiedziny takich miejsc, z pewnością pozostawią w nas coś na dłużej. Ufamy, że skutecznie zachęciliśmy Państwa do odwiedzin naszego regionu i skorzystania z oferty firmy Horyzont. Do szybkiego zobaczenia.