Molo w Międzyzdrojach

Molo – atrakcyjne o każdej porze roku

Molo w Międzyzdrojach sięga aż 400 m w głąb morza

Na początek wypadałoby jednak przybliżyć czym w istocie jest molo. Według słownikowych definicji, najprościej można je scharakteryzować jako pomost lub nasyp wysunięty prostopadle lub skośnie w morze. Założeniem mola jest obsługa ruchu statków, samochodów i pieszych. Molo w Międzyzdrojach jest dostępne dla spacerowiczów oraz zabierających ich statków. Molo ma konstrukcję żelbetonową. Mieści się przy amfiteatrze w środkowej części plaży. Przy wejściu stoją dwie charakterystyczne białe wieże.

Warto udać się na przechadzkę i zaczerpnąć trochę świeżego, morskiego powietrza. Jest to szczególnie korzystne dla wszystkich, którzy cierpią na chorobę morską lub z innych powodów odmawiają sobie podróży statkiem. Odwiedzając molo można podziwiać piękny widok horyzontu i morskich fal. Spacer po nim jest w pełni bezpieczny i wygodny. Wizyta na molo, kiedy zapada zmrok, a droga oświetlona jest tylko światłem padającym z urokliwych latarń to pozycja obowiązkowa dla wszystkich romantyków oraz zakochanych par. Jako symbol ich miłości, mogą zostawić kłódkę na balustradzie. Z każdym rokiem przybywa ich coraz więcej.

Raj dla kolekcjonerów marynistyki i wrażeń

Turyści, którzy kolekcjonują pamiątki, z miejsc które odwiedzili również powinni na molo czuć się niezwykle usatysfakcjonowani. Znajduje się na nim wiele stoisk i kramów oferującymi pamiątki z motywami marynistycznymi oraz punkty, w których można coś zjeść. Osobom, którym w dalszym ciągu brakuje wrażeń, mogą korzystając z pomostu wsiąść na pokład statku i odbyć rejs po Bałtyku. Kolosalne wrażenie robi tez widok fal w czasie sztormu.

Interesująca historia obiektu

W tym miejscu należy przywołać kilka faktów z historii obiektu. Pomost został wybudowany w 1885 roku. Przebieg budowy nie był prosty. Dotykały go różnorakie kataklizmy. Swój wpływ odegrały sztormy, pożar oraz wysadzenie przez saperów. Molo w stanie jakim możemy oglądać je w obecnych czasach pochodzi z roku 2005. W dalszym ciągu przygotowany jest projekt dalszej rozbudowy. Zaplanowano żeby molo stało się częścią jeszcze większego kompleksu wypoczynkowego, gdzie można będzie znaleźć hotele oraz inne atrakcje. W planie jest między innymi gondola zanurzeniowa. Dzięki niej będzie można zwiedzić dno morza.

Dla romantyków polecamy apartament w Międzyzdrojach

Morze Bałtyckie przyciąga swoim niewątpliwym urokiem. Lubimy oglądać zachody słońca, wodzić wzrokiem za pływającymi w oddali statkami, robić zdjęcia. Morze nastraja nas romantycznie i ładuje pozytywną energią. Nieodzownym punktem programu podczas pobytu nad morzem są spacery po molo. To idealne miejsce na spacer we dwoje. Atmosfera miejsca ma w sobie coś magicznego i marzycielskiego. Jednak nie każda nadmorska miejscowość może pochwalić się takim pomostem. Dlatego warto spakować walizki i skorzystać z oferty apartamentów w Międzyzdrojach, które serdecznie przywitają każdego Gościa. Bezsprzecznym atutem jest umiejscowienie budynku, w bliskiej odległości od plaży. Romantyczny nastrój można przenieść do pokoju i delektować się  wspólnie spędzanym czasem.