Festiwal gwiazd

Polski Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Z każdym rokiem w Międzyzdrojach odbywa się festiwal, który przyciąga wiele gwiazd znanych z ekranów TV i okładek gazet oraz ich fanów, którzy przybywają nie tylko z okolicznych miejscowości. Jest to doskonała okazja aby spotkać się z aktorami, piosenkarzami oraz osobistościami medialnymi. W czasie trwania festiwalu odbywają się koncerty, recitale i występy kabaretowe tak chętnie odwiedzane przez widownię. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że Międzyzdroje posiadają swój mały odpowiednik słynnego bulwaru w Hollywood i Alei Gwiazd w Cannes. Jest to znana Promenada Gwiazd, w której odciski swoich dłoni pozostawili wybitni polscy aktorzy.

Każdy może spotkać gwiazdę

Gwiazdy można spotkać nie tylko podczas oficjalnych eventów, bardzo często przechadzają się po plaży lub zażywają kąpieli morskich i słonecznych. Najwięcej gwiazd zaszczyca swoją obecnością odbywający się na przełomie czerwca i lipca Festiwal Gwiazd. Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 1996 roku. Z każdym rokiem odbywały się jej kolejne odsłony. W czasie trwania można obejrzeć wiele projekcji filmowych, spektakli itp. Za głównego inicjatora festiwalu uchodzi Waldemar Dąbrowski. Myśl ta przyszła mu do głowy podczas pogrzebu Krzysztofa Kieślowskiego. Na uroczystości stawił się tłum, szeroko pojętych artystów i ludzi z kulturą związanych. Żegnali go ludzie w różnym wieku. Wszyscy przyszli złożyć hołd wielkiej osobistości polskiego kina. Właśnie Waldemar Dąbrowski chciał zjednoczyć środowisko artystyczne i tym sposobem, co roku odbywa się Festiwal Gwiazd.

Impreza pod hasłem z twórczości wybitnych artystów

Każda edycja, odbywa się pod hasłem zaczerpniętym z naszego dorobku kulturowego. Padały tutaj nazwiska takie jak Mickiewicz, Szymborska, Wajda, Chopin. Pierwszą z nich objęto postacią Kieśloweskiego i Felliniego. Z Festiwalem Gwiazd związane były obchody 50-lecia Teatru Telewizji oraz roku Gombrowiczowskiego. Głównym założeniem imprezy jest spotykanie się artystów w atmosferze wakacyjnego odpoczynku. Mają oni porzucić codzienne obowiązki i wspólnie zrelaksować w nadmorskiej miejscowości.

Szukasz apartamentu w Międzyzdrojach? Skontaktuj się z nami

Chyba każdy słyszał o Festiwalu Gwiazd, na którym zjawiają się znane i lubiane postacie ze świata filmu, muzyki i sztuki. To fantastyczna okazja żeby spotkać swojego idola ‚na żywo’, poprosić o autograf lub zrobić sobie wspólne zdjęcie. Byłaby to z pewnością oryginalna pamiątka z wakacji. Zapraszamy do naszych apartamentów w Międzyzdrojach, aby móc uczestniczyć w tej niecodziennej imprezie. Trzeba pamiętać, że Festiwal przyciąga spore grono turystów – możliwość spotkania aktora, którego się ceni za jego twórczość to niewątpliwa gratka – dlatego warto zarezerwować miejsce ze sporym wyprzedzeniem. Podczas trwania Festiwalu organizowane są koncerty, recitale i przedstawienia – przyjmowane z entuzjazmem przez całą widownię. Budynek Horyzont umiejscowiony jest w pobliżu Alei Gwiazd, czyli krok od centrum wydarzeń. Komfortowe warunki to kolejny argument przemawiający za wyborem naszej oferty. Zapraszamy!