Bałtycki Park Miniatur

Mniejsze wersje słynnych budowli

Bałtycki Park Miniatur to atrakcja, która z pewnością przykuje uwagę nie tylko dzieci ale i dorosłych. Nie jest to muzeum w pełnym tego słowa znaczeniu, jednak podziwiać w nim można równie ciekawe eksponaty. Zasoby parku miniatur to 22 budowle o realistycznym odwzorowaniu pochodzące z 9 państw leżących przy brzegu Morza Bałtyckiego. Są to między innymi miniatury jednostek pływających.

Pomysł założenia parku miniatur jest wzorowany na swoim najsłynniejszym odpowiedniku w Madurodam w Holandii. Odwiedzają go w ciągu roku turyści, których liczba zbliżona jest do miliona. Szczególnie atrakcyjna dla najmłodszych będzie możliwość obejrzenia zabytków z lotu ptaka. Aby lepiej zapoznać się z eksponatami, po terenie parku oprowadzają turystów profesjonalni przewodnicy, którzy przybliżą historię zabytków, które się w nim znajdują.

Decydując się na wizytę w parku możemy odbyć podróż wzdłuż brzegu Bałtyku, odwiedzając leżące przy nim kraje. Przyjrzeć się można zabytkom i latarniom morskim w skali 1:25. Park powstał jako pierwsza tego typu atrakcja w regionie. W ciągu roku działalności odwiedziło go kilkadziesiąt tysięcy gości. Może odwiedzając Park Miniatur zapragniecie odwiedzić prawdziwe wersje znajdujących się w nim eksponatów. Projekt cały czas będzie rozbudowywany, tak aby stać się najpiękniejszym parkiem miniatur w Polsce. Według wielu ekspertów atrakcja jest zaliczana do najlepszych jakie oferuje Pomorze Zachodnie.

Nie miniaturowe apartamenty Międzyzdroje zapraszają

Jest to miejsce, w którym można poczuć się jak w świecie baśni, jak Guliwer w krainie Liliputów. Dla dzieci atrakcją będzie sam fakt obcowania z miniaturowymi budowlami. Dorośli zainteresują się opowieściami profesjonalnego przewodnika, który w interesujący sposób przytacza informacje o budowlach i miejscach w których się znajdują. Na terenie parku można skosztować pysznej kawy oraz lodów dla ochłody w upalny dzień. Bałtycki Park Miniatur mieści się w Międzyzdrojach, podobnie jak nasze apartamenty. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej korzystnej pod każdym względem oferty. Wnętrze składa się z dwóch pokojów, aneksu kuchennego, łazienki oraz balkonu. To praktyczne rozwiązanie np. dla rodzin z dziećmi. Na wyposażeniu znajdują się wygodne meble i praktyczne sprzęty. Zachęcamy do rezerwacji, póki są wolne miejsca.